Červenec 2011

Novinky k 9. červenci 2011

9. července 2011 v 17:34 | Čip |  Novinky ze světa mích mazlíčků
Ahoj, poslední dobou píšu do novinek hlavně okolo mé agamí slečinky Lerry, a o ostatních mazlířkách se zmíním jakoby "mimochodem". Za to se vám moc omlouvám, ale nic zas tak zajímavého se nestalo.

Edward (králíček)
Má se skvěle. Teď zrovna je ve výběhu venku ;). v pátek jsem mu koupila nějakou tyčinku, kterou jsem ještě nikdy nekoupila a očividně mu chutnala :).

Micinka (kočička)
Je jisté, že čeká Micinka koťátka! Má příško jako balón :).

Heddy (kocourek)
Tuhle jsem psala, že se popral a jeho soupeř mu strhl chlupy a měl "díru" na boku. Už je to v pořádku, má tam jizvičku.

Lerry
Lerry se má skvěle. Teď zrovna sedí na sopečném kameni a vyhřívá se :).
Dneska jsem jí dávala cvčky, nastavila jsem pixlu s nima aby z ní nějaký vyskočil a on vylezl jeden, který byl strašně moc hnusný, celý černý a velký asi jako celý malíček, brr. Já se ho lekla, protože mi vyskočil na ruku, a upustila celou pixlu se cvrčkama. Všichni rozlezlí po terárku, musela jsem poprosit mamku, aby mi je pomohla pochytat...

O ostatních zvířátkách žádné zajímavé novinky nejsou...

Agama vousatá

8. července 2011 v 19:58 | Čip |  Agamy obecně
Agama vousatá je původním obyvatelem Austrálie. Žije hlavně v australských pouštích, ale může být spatřena i v blízkosti pláží. Aktivní je přes den.
Živí se cvrčky, šváby, červy, někdy spořádá i myší holátko. Nemělo by se zapomenout na pampelišky, činské zelí, ledový salát, dokonce i broskve a vodní meloun!

Jak se dostala agama vousatá do evropy jsem nikde nezjistila. Spekuluje se o tom, že jí sem přivezli Španělé, kteří se v té době do Austrálie začali "stěhovat"...

Je velké množství barevných variací. Od pískově žluté až po blátivě hnědou. Každé zbarvení v soubě má ale nějaké kouzlo.

Když jsem si vybírala agamu, mohla jsem si vybrat takovou čokoládově hnědou, ale dala jsem přednost světlejšímu zbarvení (v předchozím článku jsou fotky mé agamy).

V poslední době si jí pořízuje stále více chovatelů. Je to jeden z nejdostupnějších terarijních zvířat. Agamy se dobře množí, nakladou 10-30 vajec v jedné snůžce.

Chovají se v teráriích nebo v zimních zahradách (tam je chovají spíše velkochovatelé). Musí se jim svítit UVA a UVB zářením.
V teráriu by měli mít nějaké prolejzačky, rádi šplhají.

Docela snadno se ochočí, nemyslím tím, že za vámi chodí jako pejsek, ale že se naučí sama nalézt na ruku (moje to už s přehledem zvládá a to jí mám pár dnů), žrát z ruky. Navíc, když příjdu k teráriu, tak už ví kdo jsem, škrabe na sklo a když otevřu, hned mi naléza na paži :).

Tento článek je spíše informativní se základními informacemi a hodně jsou v něm moje dodatky, ale každé téma (krmení, ochočování, světla, vzhled...) tady bude popsáno důkladně :)


První fotky mé agamí slečny Lerry

8. července 2011 v 11:27 | Čip |  Mí mazlíčci
Tak a konečně jsou tady slibované fotky mé agamí slečny Lerry. Jedna je focená foťákem a zbytek mobilem (foťák neměl paměť). Proto kvalita není nějaká mistrovská. Vím že jsem je sem měla dát už včera, ale večer a v pozdní večer jsem byla na fesťáku v přeštěnicích, úplně jsem zapomněla že tam jedeme, ty fotky jsem chtěla sem dát právě večer.

Lerrynka se má skvěle. Už si sama chytí cvrčka, a to jsme jí ještě včera musela krmit pinzetou. Utekli nám už čtyři crčci *_*. Skvělý, na to že je máme tři dny...

Tak tady jsou ty fotky. Jo a ty kabely jsou za terárkem, vypadá to že je má uvnitř xD. Ještě jsme tam nedali takový ten polistirén (nevím jak se to píše) nabarvený na takovou tu přírodní barvu austrálie.


" alt="P060711_20.38_[01]" class="center"]


" alt="P060711_20.03_[01]" class="center"]
A tato je foťákem:

Mám agamu, jupííí!

6. července 2011 v 22:09 | Čip |  Mí mazlíčci
Ahoj, dneska taťka volal jednomu chovateli z Voďňan, byli domluvení, že mu zavolá v kolik si máme přijet pro agamu.
Řekl mu, že máme přijet ve čtyři a že si vybereme, a on nám o nich ještě něco poví.

Návštěva kuny lesní...

6. července 2011 v 9:42 | Čip |  Novinky ze světa mích mazlíčků
Ach jo. Naše malá kamarádka kuna skalní navštívila holubník.

Jack russel teriér

4. července 2011 v 11:29 | Čip |  Psí plemena
Jack russel teriér je oblíbené plemeno psa, které si v poslední době získává čím dál tím více obliby.

HISTORIE
Jack russel teriér byl vyšlechtěn Johnem Russelem v 19. století v anglii. Spolu s ním byl vyšlechtěný ještě Person Russel. Rozdíl je pouze ve velikosti, podstata zůstává stejná.
---
Srst nepožaduje žádnou speciální péči, stačí jednou za čas vykartáčovat a psa vykoupat (to je snad samozřejmostí). Může být jak drsná, tak i hladká.
Patří do teriérů.
Kohoutková výška- 25-30 cm.
---
Řeklo by se, že mít ho doma je absolutní hračka, ale není. Výchova je velice složitá (moje teta ho má, takže to vím). Potřebuje mít mnoho pohybu, a protože byl vyšlechtěn na lov, tak se může stát, že zakousne nějaké to kotě nebo kuře (zase vlastní skušenost). Ty lovecké pudy se ale dají odnaučit (tetě se to podařilo a teď její pes lehá na křesle spolu s kočkou).
                             (Zdroj obrázku- hafici.cz)

Morče

3. července 2011 v 21:30 | Čip |  Hlodavci obecně
Morče je velice oblíbený domácí mazlíček, domů si je pořízuje čím dál tím více lidí.

NĚCO Z HISTORIE
Morče pochází u Peru, kde žije ve volné přírodě. Pro tamní obyvatele jsou morčata jídlo asi jako pro nás kuře.
Dostali se do Evropy v době, kdy byla Amerika objevena Španěly. Dovolit si morče mohli jen bohatí lidé. Mít ho doma byl opravdu přepych.
---
Morče se dožívá osmi až deseti let.
Morčata jsou společenská zvířata, ve své domovině žijí v rodinných skupinkách.
---
ZAJÍMAVOSTI
*Největší pozornost morčatům se dostává asi v anglii. Tam jsou výstavy morčat hodně často.
* Anglický název guinea pig neznamená "guinejské prasátko", ale prasátko za jednu guineu (odvozeno od ceny morčat).

DOPORUČUJI WWW STRÁNKY:
Chyba v odkaze? Napiš do komentářů!
zdroj fotky- ireceptar.cz


Omluva+ co je nového

3. července 2011 v 9:49 | Čip
Ahoj, omlouvám se že jsem tady nebyla, ale vypadává nám počád net a když chci článek zveřejnit, tak mi to napíše nemáte připojení k internetu.