Srpen 2011

Novinky k 27.sprnu 2011

27. srpna 2011 v 14:31 | Čip |  Novinky ze světa mích mazlíčků
Tak, předem se omlouvám, že jsem tady nebyla.
Novinek se událo docela dost.. Hned vám všechny napíšu.
Nakonec jsme našli jedno kotě Packy. Takže máme dvě koťata, Štrůdla a Šnitlíka (nedivte se těm jménům, já je pojemnovala Thor a Frey, ale mamka si je přejmenovala, a už na ty její jména slyší...). Jedno je mourovaté a druhé černé s bílým čumáčkem a bílýma pacičkama ;).
Lerrynka si zamilovala jednu svojí prolézačku. Spinká na ní, stále na ní leží... Také jsem zjistila, že má radši ty obrovské sarančata, než malé cvrčky. Je nenasytný lovec, jen otevřu terárium a vypustím jí cvrčky, už je ve střehu a zběsile loví, a to přitom měla předtím jetel.. Ona bere lovení jak zdroj obživy, tak i jako zábavu. A to je dobře.
Ještě jedna novinka u Lerry- taťka mi oficiálně povolil mláďata. Jupí! Teď musím počkat, až pohlavně dospěje a pak zavoláme tomu chovateli, od kterého ji máme, aby nám dal kontakt na někoho, kdo má samce (on nám řekl, že jestli budeme chtít mít mladé, ať mu zavoláme, že má hodně kontaktů).
Tak tu andulku mít bohužel nebudu, prodá se :(. Taťka by jí dovolil, ten by mi klidně do pokoje dal všechny čtyři mladé, ale mamka tvrdí, že by z toho byl jenom bordel... Je mi to líto, zvlášť té, o které taťka říká, že je "hybrid".
Toť vše, stalo se toho samozřejmě více, ale je toho tolik, že bych to všechno do tohoto článku nenarvala. Tak, užjte si konce prázdnin, zachvíli už začne škola... To nevím, jak budu blog stíhat, ale určitě si deset minutek najdu ;).

Novinky k 16.srpnu 2011

16. srpna 2011 v 9:57 | Čip |  Novinky ze světa mích mazlíčků
Tak, nejdříve novinky od koťat. Koťáka naší Packy se všechna do jednoho stratila :(. A Micinčino zůstalo jedno, nevím jakto, ale včera se jdu podívat na koťáta a vídím tohle... A to jedno co zůstalo je mourovaté a je to nejspíš kocourek ;).
Lerrynce došli cvrčci, dnes večer pro ně pojedeme do tábora. Musí to dneska tak do šesti hodin vydržet, dala jsem jí více zeleného. Teď zrovna leží na vyhřívacím kameni a kouká na mě ;)
Jedno mládě andulky vylétlo z hnízda. Když jsem jim dávala krmení, tak si sedla přímo přede mě, a a já měla skoro hlavu u ní. Nic jsem nedělala, nechtěla jsem, aby se mě později bála. Pak tam přišel taťka říct mi, abych šla dát kachnám a zahnat je do výběhu (protože mu bylo divný, že jsem tam nějak dlouho). Zeptal se mě, jestli bych si andulku chtěla vzít do pokoje, protože ví, že je jen jedno a že by jsme asi pro něj zájemce nenašli. Já v duchu jásala a řekla jsem, že samozřejmě ano. Tak taťka našel tu největší klec, kterou máme doma, a když to řekl mamce, ona řekla "Zapomeňte na to!" Takže je to v háji. Taťka to snad zvládne přemluvit, ale pochybuju o tom...
Andulka je nádherná, je šedomodrá, apřitom jsou její rodiče oba zelenožlutí.
Ach jo, a já se na ní tak moc těšila.

Slékání kůže

14. srpna 2011 v 10:27 | Čip |  Agamy obecně
Každá agama se sléká. Je to kvůli jak růstu těla, tak i kvůli tomu, že stará kůže přestane být "tvrdá" a agamě by to mohlo způsobovat všelijaké problémy.

Video-Lerry a jetelíček+dvě nové fotky

10. srpna 2011 v 19:56 | Čip |  Mí mazlíčci
Tak, dávám sem video s Lerrynkou. Zjistila jsem, že je blbost to dávat dohromady a že bude lepší sem zveřejnit to video se cvrčky třeba za týden, takže tady máte video, na kterém Lerry papá jetelíček. Ten má moc ráda. Sedí přitom na sopečném kamenu, který jsme koupili v Písku v hodně dobrém zverimexu (tam jsme ostatně koupili terárko a skoro všechno pro Lerrynku).
Moc se omlouvám za kvalitu a za zvuk, radši jsem ho vypla protože ten foťák si tam přikresluje různé zvuky a je to fakt na nic. Navíc se učím s novým programem na úpravu videa, takže to taky podle toho vypadá :D.
No, konec mích keců, níže vidíte video.

A pod perexem jsou dvě fotky Lerrynky..

Novinky k 9.sprnu 2011

9. srpna 2011 v 22:55 | Čip |  Novinky ze světa mích mazlíčků
Natočila jsem video s Lerrynkou, kde papá cvrčky a jetelíček. Zítra bych to snad měla nahrát na youtube, ještě to není upravený v nějakém programu. Tedy, dnes jsem se o to pokoušela ve windows movie maker, ale to je ten nejhorší program pro úpravu videa, tak jsem stáhla nějaký program a doufám že budu fungovat.
Přemýšlím, že dám na nějakou internetovou inzerci nábídku na naše letos narozené agapornisy. Zatím to taťka jen říká lidem v jeho práci a aby to řekli dalším (jako že nabízíme papoušky). Přitom jsou zdraví, krásní.. Nevím no. Nevíte o někom, kdo by měl zájem a bydlí někde v kolem Píseckého okresu? ;)
Dnes jsme šli s kamarádkou a jejím pejskem Rózou a s jezevčíky Ronym a Benym k rybníku Farka, kde je to nádherné. Dá se tam vlést pod most (to se dá i na Chobotě kde jsme byli včera). Když dete dál, tak narazíte na hlubokou vodu, kde musíte přeskakovat kameny aby jste se někam dostali. Přeskočíte na břeh a můžete se kochat tím, co vidíte kolem sebe. Je tam spousta rostlin, které jste určitě nikde neviděli a spousta zvířat, které nejsou zapsané v těch tlustých bichlích o zvířatech. Jsou tam zajímavé druhy motýlů (třeba tuhle fialovo zlatý), pak takový zvláštní hmyz (asi deset centimetrů vysoký a má blanovitá křídla), a ze zvířat která jsou známá třeba pěnodějky, zlatoočka a hlavně zmyje (moje oblíbená :D)... Procházku jsme si užili a zítra jdeme zase.
Dneska ráno jsem byla rozhodnutá, že vezmu Lerrynku ven. Jenže, počasí zase a opět zklamalo, tráva promočená a pro zvíře, jehož původní krajina je austrálie, je toto krajně nevyhovující. Ach jo, to je škoda, protože se toto léto asi nenaskytne příležitost... A ani na podzim v zimě, na jaře.. Tak příští rok v létě, to je ale za dlouhou dobu.
Z okna právě slyším ječící kočky a ječící psy. Milé čičinky se mrouskají a milí psi po nich štěkají :D.
A na závěr mám dvě věci... Týkají se blogu.
Zaprvé- chci změnit v menu SB. Místo SB budou Přátelé, a místo přezdívek bych si tam dala vaše klikací ikonky, co vy na to? A také musím dopředu informovat- kolem patnáctého srpna se tady oběví kontrola "přátel", protože mám několik, s kterými jsem spřátelila a oni přijdou jednou za uherský rok napsat komentář. Pozastavené blogy z toho omlouvám, ale kontrola bude trvat až do poloviny září a to myslím že by to mohli všichni stihnout ;).
A druhá věc-nový dess, vyrobila jsem ho sama (a taky to tak vypadá :D). Nevím, jestli si ho sem mám dát:
Je to sice až moc jednoduchý, ale mě se to docela líbí :).


Novinky k 8.srpnu 2011

8. srpna 2011 v 23:34 | Čip |  Novinky ze světa mích mazlíčků
Dnes jsem ráno vyčistila terárko. Když jsem sypala Lerrynkce cvrčky, tak mi jich tam vypadlo trochu víc a musela jsem je chytat, aby se nepřecpala. Agamky totiž neznají meze a dokázali by se doslova "přežrat k smrti".
Kamarádka má nového pejska, je to ratlík a jmenuje se Róza. Dnes jsme s ní šli na procházku k rybníku chobot. Tam je chráněná oblast a jsou tam vydry, ale už dlouho jsem tam žádnou neviděla. Róza kamarádku vůbec neposlouchá, a ačkoliv se kámoška snaží, fenka jí pořád utíkala. Když začalo pršet, zabalila jí kamarádka do mikiny a šlo se zpátky.
Včera jsme vyvařili dva kmeny, ze kterých jsem předtím ořezala kůru. Zítra je dám Lerrynce do terárka, snad se jí budou líbit a bude je využívat :).
Moc novinek dnes není, doufám že zítra to bude lepší ;)

Afghánský chrt

8. srpna 2011 v 10:45 | Čip |  Psí plemena
Afgháský chrt pochází, jak už název napovídá z Afghánistánu.

Tento pes vás asi zaujme svou srstí. Pečovat o ní se musí denně.
Toto plemeno potřebuje výchovu (jako ostatní psi) už od ranného věku, není to tip který by poslouchal na slovo, ale když si dostanete jeho důvěru, stane se věrným přítelem na celý život.

V Afghánistánu byl vyšlechtěn jako hlídač ovcí a lovec vlků a lišek (nedovedu si představit jak může skolit vlka..).

Afghánistánský chrt se dožívá 12-14 let.
Važí okolo 23-27 kg.
A výška je 64-67 cm.

Zajímavost- často se mu přezdívá "Baúčský chrt".

Novinky k 7.srpnu 2011

7. srpna 2011 v 10:34 | Čip |  Novinky ze světa mích mazlíčků

Našla jsem koťata Pacičky, dvě jsou černá, jedno je tmavě mourovaté s bílýma tlapkama a jedno je světle mourovaté. Takže dohromady čtyři. Skrýš našla Packa skvělou, fóliovník schovaný ve stodole.
Ale vypadá to, že Micinčina koťátka si rozebrali kocouři, protože tam žádné nejsou a Micinka ani nikam nemizí, pořád se válí ve svém košíku nebo na rohožce před dveřmi.
Jak se říká, že zvířata nemají mezi sebou stálou lásku, tak to není pravda, dokazují to Micinka se Šmudlíčkem. Pořád se mazlí, hrajou si spolu, jednou dokonce leželi a měli přes krky přehozené packy (vypadalo to docela komicky) a jakmile se k Micince přiblíží jiný kocour, začne jí bránit, a to celoročně! Je to docela zajímavé, jsem zato ráda.
Mám strach o Lerrynku, nějak pořád otevírá tlamičku a někde jsem četla, že časté otvírání tlamy způsobují nemoci dýchání, takže v tomto týdnu musím zajet k nějakému zvěrolékaři, jsem zvědavá k jakému, když ten, kam jezdíme s ostatními zvířaty nemá specializaci na ještěry :D. Doufám, že se to vyřeší, protože bych nerada viděla, jak se trápí.
Jinak, dneska už sežrala pět lučních kobylek, a teď se zrovna cpe jetelem :D.
Zjistili jsme, že je Edward vlastně Edwardka. Včera jsem to zkoumala, protože se mi zdála nějaká malá na samečka a najednou zjistím, že je to holka. To nevadí, Edwardka je také hezké jméno :D.Novinky k 5. srpnu 2011

5. srpna 2011 v 12:14 | Čip |  Novinky ze světa mích mazlíčků
Včera taťka přinesl takovou zajímavou větev do terárka Lerrynky (prý mu jí přinesl nějaký známý), ještě jsem jí tam nedala. Dneska budu vyčistím terárko a předělám jí tam při té příležitosti přelézačky.
Jo a Lerrynce se začala loupat kůže na hlavičce a pod krčkem.
Přemýšlím, že bych vzala Lerrynku o víkendu ven, ale musí být hezky a ta tráva nesmí být mokrá...
Pacička má koťata. Micinka je má taky, takže docela zajímavý bude jak najdeme zájemce.A nejlepší je, že nevím kde ty koťata jsou :D.

Včera jsme prodali tři letos narozené agapornisy. Koupil je jeden pán s dcerou, kteří na mě působili moc sympaticky. Myslím, že u nich se budou mít papoušci dobře.
Už jsem se dlouho nezmínila o Ronym a Benym (jezevčíci). Mají se dobře, každý večer chodíme na dlouhé procházky a jim se dlouhé procházky líbí :)
Jo a vypadá to, že si příští týden pojedeme pro nové holuby, ještě to nevím stoprocentně...

Myš

4. srpna 2011 v 21:09 | Čip |  Hlodavci obecně
Myš je drobný hlodavec. Některým z nás se vybaví drobný roztomilý domácí mazlíček, jiným zase škůdce.

Lerry a nějaké její fotky

1. srpna 2011 v 11:23 | Čip |  Mí mazlíčci
Předem bych se chtěla omluvit, že jsem tady takovou dobu nebyla. Důvod? Mé já zapomnělo heslo :D. No a nenapadlo mě si napsat o nové. Až včera pozdě večer (spíš dnes brzy ráno) mě to napadlo a napsala jsem si o něj.
No, dost těch mích keců.
Nafotila jsem svojí agamí slečnu Lerry, dám sem zatím jen pět fotek, později nějaké přidám.
V celém článku.