Leden 2012

Lerry...

17. ledna 2012 v 13:42 | Čip
Ahoj. Předem se omlouvám, že nepřispívám články. Už začnu, moc mě mrzí, že se tady články oběvují jednou do měsíce a vždy je to něco ohledně mích mazlíků...

Ale teď k tématu. Moje/ Můj Lerry (chovatel nám řekl, že Lerry je hočička, ale chová se jako sameček a i tak vypadá) je nejspíš nemocná. Agamy drží zimní klid až v dospělosti. Ona je v "pubertě" a zimní spánek drží taky. Jak se zimní spánek projevuje-agama nepřijímá často potravu a nepohybuje se. Možná se jednou denně odplazí se napít a pak zase zpátky. Navíc Lerry "změkli" kosti, nepostaví se na nožičky. Nevím, co to znamená! Léky na kosti dostává podle dávky, co je napsaná na krabičce, svítím jí... Moc mě to mrzí. Ani stoprocentně nevím, jestli to je zimní spánek, protože jsem nikdy agamku, která je v něm neviděla, všechno info vím od toho chovatele. Volali jsme tomu pánovi, on je s chovem hodně zkušený (agamy chová už deset let). On řekl, že se s tím nikdy nesetkal a ať vyhledáme veterináře. Také řekl, že on k veterináři nechodí na kontroly, jde tam jen s nějakým onemocněním, či se samičkou, která čeká mladé. A myslí si, že nevydrží do jara!!!
A co je nejhorší? Když jsme byli u veta, který nám ošetřuje ostatní zvířátka, tak řekl, že on nemá specializaci na ještěry!! Grrr.. Takže musím udělat výpravu do velkého města- směr Písek (písek je pro mě obrovské město!). Už vidím, jak si na mě ukazují v autobuse, že vezu v boxíku Lerruš, ale což? Třicetkát se ztratím, než najdu kliniku, třicetkrát se ztratím na klinice... Už se vidím.. Ale pro Lerruš cokoliv!

Co dostali mazlíčci k vánocům

1. ledna 2012 v 15:16 | Čip |  Mí mazlíčci
Omlouvám se, že jsem to tady nenapsala hned po vánocích.

Kočičky dostali kvalitní kozervy masíčka a něco na obrušování drápů.

Králíčci, papoušci a holubi dostali nějaké dobrůtky :)

Lerrynka dostala nějaké vyšlechtěné sarančata, přímo pro ještěry (ani nevím, jak se to jmenuje) a minerál do koupele.

Pejsánci takové ty masové polštářky, tyčinky a nová vodítka (ty potřebovali)

Vánoční den jsme si všichni moc užily a Silvestr jsme přežili (to by jste měli vidět, jak Lerrynka vyváděla, když slyšela ty rány zvenku..). Až nahraju fotky do počítače, tak přidám fotky z vánoc+ fotky, které jsem pořídila dneska :)